Skip to content
Jezik: Bosanski

AC CHIPTUNING

STAGE 2 PRILAGOĐENA POSTAVKA

Stage 2

Rađen oko pratećeg hardvera

Stage 2 je za vozila koja već imaju, ili su spremna za, hardver potreban da se ide dalje od osnovne kalibracije. Cilj je jači rezultat sa postavkom koja tehnički ima smisla.

Ruta se planira oko stvarnog paketa na vozilu: usisnog puta, downpipea ili izduva, ponašanja mjenjača, rezerve hlađenja i načina na koji se vozilo zaista koristi. Tako dobijamo čišću Stage 2 strategiju od običnog ubacivanja agresivnijeg fajla.

Vizual za prilagođenu Stage 2 postavku

Proces

Kako se vodi Stage 2 projekat

Dyno sesija u radionici za prilagođenu Stage 2 postavku

Hardver i softver zajedno

Stage 2 ima smisla samo kada kalibracija prati dijelove, protok zraka i termička ograničenja konkretnog vozila.

Rezultat prije hypea

Fokus je na snažnom, ponovljivom rezultatu i upotrebljivoj vozljivosti, a ne na kratkom i nestabilnom vrhu snage.

Planirano i za naredni korak

Svaku postavku gledamo kao paket kako bi kasniji TCU rad, gorivo ili hlađenje imali čist nastavak.

Mjerljiv rezultat

Više od upisa fajla, ovo je odluka o kompletnom paketu

Dobar Stage 2 treba biti jači, čišći i bolje usklađen sa hardverom, a ne samo glasniji ili agresivniji. Zato postavku tretiramo kao jednu tehničku cjelinu.

  • Kalibracija usklađena sa stvarnim hardverom
  • Jači gornji i srednji opseg kada postavka to podržava
  • Jasniji plan za TCU ili hlađenje kao naredni korak
  • Bolja konzistentnost od generičkih Stage 2 fajlova

Faza 01

Pregled postavke

Pregledamo postojeći hardver, stanje motora i potvrđujemo da li je vozilo stvarno spremno za ozbiljan Stage 2.

2

Faza 02

Planiranje paketa

Usis, downpipe, protok izduva, ponašanje mjenjača i ciljna namjena se gledaju zajedno prije mapiranja.

3

Faza 03

Custom kalibracija

Mapa se radi oko stvarnih dijelova na vozilu kako bi isporuka snage i kontrolne strategije ostale usklađene.

4

Faza 04

Validacija i predaja

Provjerimo rezultat i jasno objasnimo šta trenutni paket dobro podržava i gdje je naredna granica.

Stvarni rezultati

Izmjerena povećanja snage na odabranim vozilima

BMW F32 420i 2.0 184HP 2015MY dyno rezultat iz AC ChipTuning radionice Stage 1 Dyno

Testirano na dynu u radionici

BMW F32 420i 2.0 184HP 2015MY

Decat i downpipe

Power
179 HP 277 HP
+98 HP
Torque
277 NM 424 NM
+147 NM
Audi RS5 2.9 V6 BiTurbo 450HP 2019MY dyno rezultat iz AC ChipTuning radionice Stage 1 Dyno

Kalibracija sportskog vozila

Audi RS5 2.9 V6 BiTurbo 450HP 2019MY

TCU Stage1

Power
471 HP 551 HP
+80 HP
Torque
653 NM 851 NM
+198 NM
Audi A6 40 TDI 2.0 204HP 2019MY dyno rezultat iz AC ChipTuning radionice Stage 1 Dyno

Optimizovano za grad i autoput

Audi A6 40 TDI 2.0 204HP 2019MY

TCU Stage1

Power
195 HP 251 HP
+56 HP
Torque
404 NM 497 NM
+93 NM
VW Golf VII 2.0 TDI GTD 184HP 2017MY DSG dyno rezultat iz AC ChipTuning radionice Stage 1 Dyno

DSG optimizacija za svakodnevnu vožnju

VW Golf VII 2.0 TDI GTD 184HP 2017MY DSG

TCU Stage1

Power
191 HP 225 HP
+34 HP
Torque
407 NM 467 NM
+60 NM
Mercedes CLS 53 AMG 3.0T 435HP 2019MY dyno rezultat iz AC ChipTuning radionice Stage 1+ Dyno

Optimizovano za brza putovanja

Mercedes CLS 53 AMG 3.0T 435HP 2019MY

TCU STAGE 1+

Power
437 HP 492 HP
+55 HP
Torque
492 NM 707 NM
+215 NM
BMW G20 330i 2.0 258HP 2020MY dyno rezultat iz AC ChipTuning radionice Stage 1 Dyno

Sportski odziv za svaki dan

BMW G20 330i 2.0 258HP 2020MY

TCU Stage1

Power
258 HP 305 HP
+47 HP
Torque
400 NM 473 NM
+73 NM
VW Tiguan 2.0 TDI 150HP 2022MY DSG dyno rezultat iz AC ChipTuning radionice Stage 1 Dyno

Optimizovano za porodicu i putovanja

VW Tiguan 2.0 TDI 150HP 2022MY DSG

MD1CS004

Power
150 HP 206 HP
+56 HP
Torque
360 NM 472 NM
+112 NM
VW Golf 8 GTI 2.0 TSI 245HP 2021MY DSG dyno rezultat iz AC ChipTuning radionice Stage 1+ Dyno

Hot hatch odziv

VW Golf 8 GTI 2.0 TSI 245HP 2021MY DSG

RacingLine Intake + TMD / DSG Stage1+

Power
267 HP 341 HP
+74 HP
Torque
427 NM 515 NM
+88 NM

Česta pitanja

Stage 2 pitanja, jasno objašnjena

Da li su hardverske izmjene obavezne prije Stage 2?

Da, to je u većini slučajeva i poenta Stage 2. Kalibracija treba pratiti stvarni hardverski paket, a ne glumiti da serijski dijelovi mogu nositi rutu za koju nisu predviđeni.

Da li je svako modifikovano vozilo spremno za Stage 2?

Nije. Sam hardver nije dovoljan ako stanje motora, rezerva hlađenja, gorivo ili ponašanje mjenjača ne podržavaju plan kako treba. Zato postavku prvo pregledamo.

Može li rezultat i dalje biti upotrebljiv za cestu?

To je jedan od glavnih ciljeva. Dobar Stage 2 treba biti snažan i tehnički čist, ali i ponovljiv, predvidiv i upotrebljiv van jednog kratkog dyno poteza.

Može li Stage 2 pomoći za naredni plan nadogradnje?

Da. Stage 2 tretiramo kao dio šire tehničke odluke, tako da kasniji TCU, gorivo ili hlađenje dobiju jasniji nastavak umjesto komplikovanijeg vraćanja unazad.

Zašto ne koristiti generički Stage 2 fajl?

Zato što se hardverski paket, protok zraka i termičko ponašanje razlikuju od auta do auta. Generički fajl može djelovati lakše, ali obično gubi na konzistentnosti, vozljivosti ili sigurnosnoj rezervi.

Naredni korak

Spreman da razgovaramo o tvojoj Stage 2 postavci?

Izaberi voziloOdaberi tačan brend, model, verziju i motor kako bismo pregledali stvarnu ECU platformu i osnovu postavke.

Navedi hardver jasnoUsis, downpipe, izduv, hlađenje ili rad na mjenjaču treba navesti kako bismo rutu ocijenili kao jedan paket.

Dobij radionicu odgovorOdgovaramo sa realnim Stage 2 putem, onim što trenutna postavka dobro podržava i da li je vozilo spremno za termin.